:: دوره 8، شماره 3 - ( پاییز 1401 ) ::
دوره 8 شماره 3 صفحات 43-27 برگشت به فهرست نسخه ها
نتایجی بر فیلترهای نیم‌ماکسیمال فازی در BL-جبرها
اکبر پاد
دانشگاه بجنورد ، akbar.paad@gmail.com
چکیده:   (93 مشاهده)
دراین مقاله ابتدا مفهوم فیلترهای نیم‌ماکسیمال فازی در BL-جبرها را معرفی گردیده، سپس چندین ویژگی از فیلترهای نیم‌ماکسیمال فازی و ارتباط آن با سایر فیلتر های فازی ازجمله فیلترهای استلزامی(مثبت) فازی و خارق‌العاده فازی بیان شده است. در ادامه با استفاده از زیرمجموعه‌های برش از مجموعه‌های فازی در یک BL-جبر، فیلترهای نیم‌ماکسیمال فازی مورد بررسی قرار داده شده است. همچنین در ادامه   ثابت  می‌شود که یک فیلتر فازی  یک فیلتر نیم ماکسیمال فازی است اگرو تنها اگر تمام زیر مجموعه های برش ناتهی از آن فیلتر نیم ماکسیمال باشند.  به‌علاوه، ثابت می‌شود که تصویروارون یک فیلتر نیم‌ماکسیمال فازی تحت همریختی BL-جبرها یک فیلتر نیم‌ماکسیمال فازی  است. به‌علاوه تصویر یک فیلتر نیم‌ماکسیمال فازی  تحت یکریختی BL-جبرها، نیز یک فیلتر نیم‌ماکسیمال فازی است. همچنین خاصیت توسیع برای فیلتر های نیم ماکسیمال فازی در  BL-جبر ها  ثابت شده است . سرانجام روابط بین فیلترهای نیم‌ماکسیمال فازی و BL-جبرهای نیم‌ساده را مورد مطالعه قرار گرفته شده است.
واژه‌های کلیدی: BL-جبر، فیلترهای نیم‌ماکسیمال فازی، BL-جبر نیم‌ساده، BL -همریختی
متن کامل [PDF 1254 kb]   (51 دریافت)    
نوع مطالعه: علمی پژوهشی بنیادی | موضوع مقاله: جبر
دریافت: 1399/4/18 | ویرایش نهایی: 1401/9/29 | پذیرش: 1399/12/24 | انتشار: 1401/9/29 | انتشار الکترونیک: 1401/9/29


XML   English Abstract   Printبازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.
بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.
دوره 8، شماره 3 - ( پاییز 1401 ) برگشت به فهرست نسخه ها