:: دوره 8، شماره 2 - ( تابستان 1401 ) ::
دوره 8 شماره 2 صفحات 137-129 برگشت به فهرست نسخه ها
نتایجی در مورد همگرایی های غیرکراندار در مشبکه های باناخ
امید ضابطی
دانشگاه سیستان و بلوچستان ، o.zabeti@gmail.com
چکیده:   (558 مشاهده)
فرض کنید E  یک مشبکه  باناخ باشد. تور  (   در   E، همگرای ضعیف مطلق غیرکراندار ( uaw-همگرا )  به   گفته می شود در صورتی که  برای هر عنصر مثبت u  در E ،  تور     همگرای ضعیف به صفر باشد. در این مقاله، همگرایی  ضعیف مطلق  غیر کراندار را در E  مورد بررسی بیشتر قرار می دهیم. خواهیم دید که این همگرای تحت ایده ال ها و زیر مشبکه ها، پایا می باشد. متناسب با un-همگرایی، نشان می دهیم uaw-همگرایی، توپولوژی ایجاد می کند، بدین معنی که E همراه با uaw-توپولوژی، تشکیل یک فضای برداری توپولوژیک می دهد.  همچنین، چند نکته در مورد -uaw بسته بودن مجموعه ها را بیان می نماییم. با چند مثال، مفاهیم را ملموس تر مورد توجه قرار می دهیم. در نهایت، عملگرهای پیوسته قوی را بین مشبکه های باناخ معرفی کرده و برخی از خواص آن را بررسی می نماییم. به ویژه، مشبکه های باناخ با یکه قوی را بر حسب این دسته از عملگرها رده بندی می نماییم.
واژه‌های کلیدی: همگرایی ضعیف مطلق غیر کراندار، ایده ال، زیر مشبکه، بسته بودن، عملگر پیوسته قوی.
متن کامل [PDF 921 kb]   (119 دریافت)    
نوع مطالعه: علمی پژوهشی بنیادی | موضوع مقاله: ریاضی
دریافت: 1399/2/20 | ویرایش نهایی: 1401/8/25 | پذیرش: 1399/5/13 | انتشار: 1401/2/31 | انتشار الکترونیک: 1401/2/31


XML   English Abstract   Printبازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.
بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.
دوره 8، شماره 2 - ( تابستان 1401 ) برگشت به فهرست نسخه ها